Sveiki, aš esu  Darius  ir esu Kaune gyvenantis vestuvių fotografas . Aš specializuojuosi vestuvių fotografijoje. Todėl man vestuvių fotografija yra tai kaip, kad pasakotumėte savo istoriją. Tai yra stebėti, pamatyti ir užfiksuoti akimirkas, kai jos įvyksta, ir emocijas, kurios juos lydi. Mano darbas yra išversti tai, ką matau, į gražias fotografijas.

Vestuvių istoriją

Kaip vestuvių fotografas noriu sutelkti dėmesį į jūsų emocijas, kad nuotraukos sukurtų ilgalaikius prisiminimus. Todėl bus daugybė jūsų nuotraukų: Švelnūs gestai, šypsenos, akių kontaktai, išvaizda, kūno kalba atskleis jūsų meilę ir draugystę. Be to, aš taip pat fotografuosiu jūsų ir jūsų šeimos bei draugų meilės akimirkas. Aš fotografuosiu tavo vestuves savo akimis, bet prieš tai išklausysiu tavęs. Tai yra, aš noriu sužinoti, kas jums patinka ir ko norite, kad būtumėte patenkinti savo vestuvių nuotraukomis.

 

Fotografijos etapai

Pasirinkite stilių

Prieš pradėdami tyrinėti fotografus, pirmiausia turėsite nuspręsti, kokio tipo fotografavimo stilių norite pasirinkti, nes tai padės nustatyti, kokio fotografo norite fotografuoti vestuves.

Turėdami gerą  nuotraukų kolekciją, pabandykite susiaurinti tai, kas jus konkrečiai traukia, ir išskleiskite tai, kas jums ir jūsų partneriui atrodo autentiškiausia. Gal tai yra oficialių portretų portretai, klasikinis fotografavimo stilius. Jei mėgstate ryškius ir kontrastingus kadrus, galbūt fotografas, turintis dramos pojūtį, yra jums tinkamas pasirinkimas. Atminkite, kad nebūtinai turite susiaurinti konkretų stilių, kadangi daugelis vestuvių fotografų gali derinti portretus ir dokumentinio stiliaus kadrus, derinti juodai baltus ir spalvotus vaizdus ir pan. Bet jei jums patinka specialus stilius, atkreipkite dėmesį į fotografus, kurie specializuojasi toje srityje.

Atlikite namų darbus

Pradėkite paiešką skaitydami naujausių jaunavedžių atsiliepimus ir naršydami vietinius sąrašus, pvz., „  Google paieškoje“ . Atidžiai peržiūrėkite potencialių fotografų svetaines ir tinklaraščius, kad peržiūrėtumėte kitų savo nufilmuotų vestuvių nuotraukas, kurios suteiks jums supratimą apie jų stilių. Kaip jie užfiksuoja jums svarbias akimirkas. Svetainės dizainas taip pat gali turėti užuominų apie fotografo asmenybę. Peržiūrėkite jų „Facebook“, „Instagram“ puslapius, jei įmanoma. Ar teigiami klientų atsiliepimai? Kaip fotografas reaguoja? Kaip jie bendrauja su savo „Instagram“ sekėjais.

Interviu

Tai nėra sprendimas, kurį galima priimti vien dėl nuotraukų išvaizdos – turite susitikti su savo potencialiais fotografais asmeniškai. Jei jums patinka tai, ką matote jų svetainėje, o jų kaina yra priimtina, tada nusiųskite  el. Laišką su informacija apie vestuvių norą ir savo dienos viziją bei nedvejodami pridėkite maždaug penkias savo mėgstamiausias nuotraukas iš savo mėgstamiausių foto. Jei fotografas jau rezervuotas, galbūt norėsite sužinoti, ar jie turi bendradarbį, ar gali rekomenduoti kitą panašaus stiliaus fotografą. Surenkite asmeninius susitikimus su trimis – penkiais potencialiais fotografais, kurie galėtų atlikti fotosesiją pagal jūsų datas.

Peržiūrėkite kelis pilnus vestuvių albumus

Nesiremkite savo sprendimu vien tuo, ką matote svarbiausių fotografų galerijoje ar albume. Dėl geros priežasties fotografai potencialiems klientams rodo savo geriausių, visų vestuvių, nuotraukų portfelį, todėl matote geriausius iš geriausių.

 Problema yra ta, kad jūs negausite išsamios jų darbo idėjos. Paprašykite pamatyti dvi ar tris pilnas galerijas iš tikrų vestuvių, kurias jie fotografavo , kad galėtumėte geriau suprasti, kaip jūsų vestuvių metu gali atrodyti visa jūsų nuotraukų kolekcija.

Jei matote, kad visos galerijos nuotraukos yra beveik tokios pat geros, kaip ir pasirinktos paryškintų galerijų nuotraukose, Jūs einate teisingu keliu. Paprašykite pamatyti bent vieną ar du visus vestuvių albumus, kurie yra panašūs ko jūs norite.

Peržiūrėkite albumus kritiškai žiūrėdami

Peržiūrėdami fotografo albumą, atkreipkite dėmesį į svarbiausias akimirkas, kurias norite užfiksuoti: ar pirmą kartą užmerkę akis jie gavo tiek nuotakos, tiek jaunikio nuotraukų? Taip pat atkreipkite dėmesį į  kompozicijas (ar kadras gerai atrodo taip, kaip buvo įrėmintas, ar kadre yra per daug netvarkos?) Ir gero apšvietimo (saugokitės išplautų nuotraukų, kur neryškios smulkios detalės – nebent taip stilius, kurio laikotės). Taip pat labai svarbu aptikti jautrumą fiksuojant žmonių emocijas; įsitikinkite, kad fotografo objektai atrodo atsipalaidavę, o ne kaip elniai, patekę į žibintus. Nors jūs abu esate svarbūs, be abejo, norite pamatyti ir besišypsančius savo draugų kadrus.

Bendravimas su fotografu

 Norėdami gauti geriausias nuotraukas, jūsų fotografas turi būti pakankamai ryžtingas, kad galėtų ieškoti puikių akimirkų, būti pakankamai linksmas, kad priviliotų atsipalaidavusias šypsenas ir natūralias svečių pozicijas, ir pakankamai ramus, kad būtų teigiama jėga.

Jie turėtų užduoti daug klausimų ir būti geru klausytoju.

Kokia fotografo kaina

 Apklausdami kandidatus, paprašykite bendro diapazono, atsižvelgdami į standartinį fotografo „fotografavimo mokestį“ ir paketą, taip pat jų standartinius tarifus albumo tipui, kurio, jūsų manymu, norite, ir aprėpties dydžiui, kurį tikitės juos užsisakyti ( diena, visas savaitgalis). Svarbu sužinoti, kas yra standartiniame pakete, taip pat pagrindinį visų norimų priedų asortimentą, pvz., Sužadėtuvių fotografavimą, specialiuosius efektus, kad galėtumėte palyginti tarifus.

Taip pat patikrinkite, ar į sutartį įtrauktas antras fotografas, o jei jo nėra, paklauskite apie galimybę. Pavyzdžiui, per jūsų oficialią fotosesiją vienas fotografas gali užfiksuoti oficialias nuotraukas, o antrasis – užkulisiuose, fotožurnalistinėse nuotraukose, pavyzdžiui, jūsų svečiai maišosi. Jei rengiate didesnes vestuves (250 ar daugiau svečių), galbūt net norėsite paklausti apie tris fotografus.

Teisės

Daugumoje sutarčių nustatyta, kad fotografui priklauso visos vestuvėse padarytos nuotraukos, net ir jūsų. Kitaip tariant, fotografas gali juos naudoti reklaminiu būdu (savo svetainėje ar tinklaraštyje, pateikti juos paskelbti ir net patalpinti skelbimuose).

Pristatymo laikas

Paprastai visus fotografijos iš fotografo atgaunamos mažiausiai per mėnesį. Kodėl? Jūsų fotografas fotografuoja milžiniškus neapdorotus failus, daug didesnius nei jūsų įprastas JPG. Fotografuodami neapdorotus failus, savo fotografui suteikiate daugiau galimybių taisyti nuotrauką, tačiau visų tų failų įkėlimas, apdorojimas ir redagavimas (norint patikslinti spalvų lygį ir pan.) Taip pat užtrunka ilgiau. Tai skiriasi, tačiau daugelis fotografų teigia, kad praleidžia dar 40 valandų redaguodami vaizdus iš vienų vestuvių, todėl norint gauti rezultatus gali prireikti iki šešių iki aštuonių savaičių (arba ilgiau, priklausomai nuo fotografo ir jų užimtumo). Štai ko paklausti: kiek fotografijų turėčiau tikėtis? Ar jie bus didelės ar mažos skiriamosios gebos? Ar fotografijas, kurias matau, bus retušuotos versijos, ar taip atsitiks po to, kai pasirenku norimas nuotraukas? Kalbėdami apie retušavimą, paklauskite apie retušavimo parinktis ir specialiuosius efektus (kurie gali būti įvairūs: nuo paprasto baltos spalvos balansavimo iki grožio retušavimo ir stilizuotų meno efektų, pavyzdžiui, itin prisotintų spalvų) ir apie papildomas išlaidas abiem.

Kas yra fotografija

Tikiu, kad fotografija yra tai, ką matome šiandien, bet jaučiame rytoj.
Tikiu, kad istorija yra kiekvienoje nuotraukoje.
Nes gražiausios gyvenimo akimirkos nutinka vieną kartą – jų negalima pakartoti. Šios gražios akimirkos visada turės ypatingą vietą mūsų prisiminimuose. O nuotraukų vertė laikui bėgant tik auga. Visai kaip geras vynas. Todėl užfiksuoti šias akimirkas yra dar svarbiau. Geros nuotraukos sustiprins jūsų prisiminimus ir emocijas. Todėl mano tikslas yra kūrybiškai dokumentuoti jūsų vestuves ir kitus svarbius gyvenimo įvykius, taip pat pabrėžiant detales, tikras emocijas, meilę.

Pagrindinis mano darbas yra vestuvių nuotraukos. Bet aš visada atviras kitiems – ne vestuviniams projektams. Esu fotografas , fotografuojantis tiek Kaune, tiek visoje Lietuvoje, tiek užsienyje.
Vestuvės ir fotosesijos anksčiau buvo išreikštos gyvenimo būdo fotožurnalistikos stiliumi, o pagrindinis uždavinys buvo sukurti bendrą vaizdų atmosferą viso seanso metu, taip pat pabrėžiant detales ir jausmus, kur kiekvienas paveikslo etapas yra svarbus, nes jis sudaro bendrą istoriją.

Kas yra mano klientas?

Tai šiuolaikinis klientas, kuris supranta dabartines tendencijas fotografijos ir gyvenimo būdo srityse. Fotografas tai žmogus, kuris, atrodo, yra svetimas – bet yra arčiausiai visą dieną. Tai ir garbė, ir didelė atsakomybė. Vestuvių fotografas yra tarsi psichologas, nes prieš vestuves ir pačiose vestuvėse yra tiek daug rūpesčių ir neatsakytų klausimų. Todėl manau, kad svarbi vestuvių fotografo darbo dalis yra sėkmingas bendravimas ir santykių užmezgimas su kiekviena iš porų. Šie santykiai yra raktas į natūralią, atsipalaidavusią ir emocingą fotografiją. Todėl man svarbu susitikti su kiekviena iš porų tiek priešvestuvinėse konsultacijose. Siekdami kuo geresnio rezultato, jaunoji pora vestuvių dieną jaustųsi patogiai, o fotografuoti būtų smagiau.