Kaip padaryti gražias maisto fotografijas

 

 

Galbūt planuojate pradėti kurti savo maisto tinklaraštį arba šiuo metu jau rašote knygą apie kulinariją ir jums reikia gražių maisto produktų ar patiekalų fotografijų, tačiau nežinote, kaip jas padaryti. Šiame straipsnyje pateiksime keletą būdų, kurie padės sukurti gražias maisto fotografijas. Geros fotografijos turės įtakos ne tik jūsų tinklaraščio lankytojų ir knygos pirkėjų skaičiaus augimui, bet ir suteiks galimybę jums patiems atskleisti savo kūrybinius sugebėjimus ir išreikšti save fotografuojant.

Naudokite tik savo fotografijas

Kaip žinia internete yra daugybė gražių fotografijų maisto tematika. Dažniausiai žmonės rašydami savo tinklaraščius dėl laiko stokos ir paprastumo naudojasi nemokamais resursais iš interneto. Tačiau, kai taip pradeda elgtis dauguma kūrėjų, fotografijos internete pradeda atsikartoti ir tampa nebeįdomios bei vienodos. Jūsų tinklaraštis sėkmės gali sulaukti tik tokiu atveju, jei fotografijos bus originalios, su jūsų stiliumi ir daugiau niekur kitur jų nebus galima pamatyti.

Fotokamera

Jeigu planuojate savo tinklaraštį ar knygą iliustruoti savo sukurtomis fotografijomis, neapsiribokite savo turima telefono fotokamera, nes galbūt jos techniniai duomenys ir esamos funkcijos tiesiog nėra skirtos kurti gražioms fotografijoms. Jeigu manote, kad taip yra, investuokite į geresnį fotoaparatą, garantuojame, kad ši investicija atsipirks.

Maisto kompozicija

Fotografijos kompozicija yra individuali išraiška, tad nėra vienareikšmiškų taisyklių, kaip ją sukurti tobulą. Eksperimentuokite. Pavyzdžiui, jei fotografuojate daržoves, sudėkite jas pagal spalvas ar dydžius. Pagalvokite apie tai, kokioje lėkštėje patiekalas atrodys išraiškingiausiai. Šalia lėkštės padėkite stalo įrankius arba kaip tik jų kompozicijoje nenaudokite, kuris variantas geresnis? Pasitelkite papildomus elementus, pavyzdžiui, galbūt fotografijai reikia papildomų spalvų, tokiu atveju gal šalia lėkštės tiks sulankstyta servetėlė ar kitas ryškiaspalvis daiktas.

Kurkite ryškias fotografijas

Jeigu tik yra galimybė, nenaudokite dirbtinio apšvietimo, blyksčių ar filtrų, fotografuokite dienos šviesoje, tuomet fotografijos taps ryškesnės, jose atsiskleis natūrali fotografuojamų objektų spalva. Labai svarbu atkreipti dėmesį į šviesos kritimo kampą, pabandykite fotografijas padaryti prieš šviesą ir šviesai krentant ant objekto, kuris variantas geresnis?

Sufokusuokite

Savo telefoną ar fotoaparatą laikykite nejudindami rankos. Objektyvo dėmesį sutelkite į tašką esantį netoli patiekalo centro. Jeigu naudojatės išmaniu režimu, palaukite, kol fotoaparatas atpažins objektą ir jo lęšiai optimaliausiai sufokusuos vaizdą. Pabandykite tai padaryti iš skirtingų kambario kampų ar skirtingo atstumų.

Pilnas vaizdas

Jeigu savo tinklaraščio skaitytojui ketinate pateikti patiekalų fotografijas, fotografuokite taip, kad matytųsi pilnas jų vaizdas. Pavyzdžiui cepelinai atrodys patraukliau nufotografuoti iš toli, neutraliame fone su minimalistiška kompozicija. Tačiau, jei norite sukurti ryškų įspūdį bei atskleisti produkto tekstūrą, pavyzdžiui, citrusinio vaisiaus, tai galite padaryti tik fotografuodami su užpildytu rėmeliu, objektyvą priartindami labai arti fotografuojamo objekto.

Fotografavimo kampas

Yra keletas kampų, kuriuos galima naudoti norint gauti geras fotografijas. Fotografuojant 45 laipsnių kampu maistas parodomas taip, tarsi sėdėtumėte prieš jį. Iš šio kampo matosi patiekalo priekinė dalis bei patiekalo tekstūra. Jeigu fotografuojate iš viršaus, patiekalą parodysite lygioje padėtyje, vienodo aukščio. Jei fotografuosite 90 laipsnių kampu, parodysite visą patiekalo aukštį.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *