Kas yra Vestuvių Fotografavimas

Vestuves fotografuoju jau apie 7 metus.

 Per daugelį metų išmokau daug ir padariau daug klaidų. Šioje vestuvių fotografavimo pamokoje aš pasidalysiu su jumis savo patirtimi, svarbiais patarimais ir vestuvių fotografavimo patarimais, kad būtumėte gerai pasirengę svarbiausiai žmonių, kuriuos fotografuosite dienai. 

Kas yra vestuvių fotografija?

Taigi, atidžiau pažiūrėkime, kokia yra jūsų tikroji užduotis, jei esate užsakytas kaip vestuvių fotografas. 

Tai apima pasiruošimą su nuotaka, ceremoniją, vestuvių fotografavimas ir vakarėlio fotografavimas.

Nors vestuvių fotografavimas yra vienintelė vestuvių dalis, kurią galite kontroliuoti, kitos dalys labiau primena reportažą. 

Jūsų užduotis yra nieko nenutraukiant fotografuoti tai, kas vyksta prieš jūsų objektyvą. 

Nieko nėra blogiau, nei fotografas, bandantis priversti žmones per vestuves pozuoti fotoaparatui. Visada stenkitės likti nematomas ir leiskite žmonėms elgtis natūraliai. 

Neverskite jų jaustis stebimais. Taip dažniausiai pasieksite geriausius kadrus.

Kokios įrangos reikia vestuvėms fotografuoti?

Nėra nustatytų taisyklių, kokią fotoaparato įrangą jums reikės atsinešti į vestuvių dieną, tačiau kai kurios įrangos dalys yra privalomos, o kitos – labiau pasirenkamos. Pirmiausia, pažvelkime į svarbiausius dalykus fotoaparato krepšyje .

Fotoaparatai

Žinoma, jums reikės fotoaparato, galinčio pasiekti didelį ISO greitį. 

Dauguma bažnyčių nėra labai ryškios ir jose yra silpnos šviesos.

 Be to, jei vakaras, turėsite aukštai pakelti ISO, kad užfiksuotumėte norimas scenas.

Kartais nutinka taip, kad turiu naudoti ISO 6400, jei nenoriu naudoti blitso. 

Taigi, kalbant apie kameras, ISO greitis viršija skiriamąją gebą. Didelės skiriamosios gebos fotoaparatai taip pat yra labai jautrūs drebėjimams, jei naudojate ilgesnį užrakto greitį, pavyzdžiui, 1/30 sek. Taigi fotoaparatai su daugiau nei 40 megapikselių nėra pasirinktas ginklas. Be to, jūsų kietasis diskas taip pat bus labai didelis.

Paprastai kaip atsarginė kopija dirbu su „Canon EOS 5D Mark III“ ir „EOS 5D Mark IV“. Žinoma, „Sony“ ir „Nikon“ turi puikių sprendimų vestuvių fotografams. 

Veidrodinės kameros yra malonios, nes fotografavimo metu jos yra tylesnės.

Lęšiai

Kalbant apie lęšius, nuomonės paprastai smarkiai skiriasi. Paprastai vestuvių fotografavimui išgirsite tik apie pagrindinius lęšius su plačia diafragma . 

Žinoma, tai teisinga; Prime lęšiai turi daug geresnę vaizdo veiklos rezultatus aštrumo ir Bokeh ir jie daug greičiau nei priartinimo objektyvais. Tačiau jie nėra tokie lankstūs.

Per daugelį metų aš fotografavau vestuves su daugybe skirtingų lęšių, įskaitant ir priartinimus, ir primus. Man geriausiai tinka geras mišinys. Būdamas bažnyčioje dažniausiai naudosiu 24–70 mm f / 2,8 objektyvą dėl paprastos priežasties: man nereikia tiek judėti. Tai ypač naudinga akimirkomis, kai turite būti greitas, pavyzdžiui, per pirmąjį bučinį. Dėl akivaizdžių priežasčių daug lengviau turėti priartinimo objektyvą. Aš taip pat naudoju kitus objektyvus portretams , artimiesiems ir natiurmorto vaizdams.

Čia yra sąrašas lęšių, kuriuos paprastai pasiimu su savimi į vestuves. Naudodamas šią sąranką, turiu labai daug židinio nuotolių ir daug įvairių kompozicijų variantų. Ar pasinaudosite visomis, paprastai priklauso nuo vietos.

Apšvietimo įranga

Jei atvirai, nesu didelis vestuvių fotografavimo blitsų mėgėjas. Kodėl?

 Nes jie sugadina visiems nuotaiką! Tai ne tik kelia nerimą svečiams, bet ir sunaikina visus „natūralius“ šviesos šaltinius iš šviestuvų ar diskotekų kamuoliukų, net jei jie naudojami netiesiogiai ir atsimušę į lubas ar sieną.

Vis dėlto kartais teks jais naudotis. Pirmasis šokis yra viena iš tokių progų. Paprastai bus romantiškas apšvietimas. 

Siekdamas nesunaikinti šio nuostabaus peizažo, stengiuosi dirbti su dviem švelniai naudojamais belaidžiom blykstėm, kurie tik padeda man patekti į kai kurias detales šešėlyje.

 Apskritai visada turėtumėte pabandyti dirbti su turima šviesa ir naudoti blykstę tik kaip atramą, o ne kaip pagrindinį šviesos šaltinį.

 

Kartais blykstė yra labai naudinga vestuvių fotografavimui su nuotakų pora, siekiant nustatyti kai kuriuos akcentus akims ar pašviesinti veidus.

 Aš naudoju dviejų tipų blykstes

Kalbant apie apšvietimą, gali būti labai naudingas pačiam vestuvių foto, ypač jei turite su savimi padėjėją. Tai puikus būdas modeliuoti turimą šviesą nenaudojant blykstės.

Be fotoaparato krepšio, atminties kortelių ir baterijų, tai yra viskas, ko reikia. 

Tokie dalykai kaip šviesos matuokliai yra neprivalomi, atsižvelgiant į tai, ką ketinate daryti. 

Trikojis gali būti naudingas, jei norite fotografuoti naktimis ar grupes, nekeisdami rėmelio.

 

Kaip jau minėjau anksčiau, jūs esate vestuvių pora ir taip pat turite įsitikinti, kad jie jaučiasi patogiai ir yra labai gerai pasirūpinę.

Darbas su skirtingomis apšvietimo komplektacijomis

Darbas su atspindžiu

Kaip minėta anksčiau, man labiau patinka dirbti su natūralia šviesa nei su dirbtiniais šviesos šaltiniais. 

Atšokimas nuo saulės gali būti tikrai puikus įrankis norint sukurti gražiai apšviestus paveikslus nenaudojant blykstės.

 

Aukščiau pateiktame paveikslėlyje matote, kad pagrindinis mano šviesos šaltinis yra saulė.

 Tai ateina iš poros nugaros, todėl šviesa apibrėžia jų kontūrus ir juos išskiria fone.

 Foninis apšvietimas paprastai sukuria ir gylį, todėl jūsų vaizdas yra įdomesnis žiūrovui.

 Aš panaudojau nedidelį saulės atokaitą tam, kad pašviesčiau jaunikio aprangą ir susigrąžinčiau kai kurias detales. 

 Atminkite, kad jei atspindėta šviesa yra per stipri, tiesiog tolinkite saulės spindulius tolyn, kol pasieksite patinkantį intensyvumą.

Atšvaitus taip pat galima naudoti norint, kad akys atrodytų ryškesnės, kai fotografuojate iš arti. Padėję atšvaitą po fotografuojamo asmens smakru, apatinėje akių dalyje galite sukurti gražius atspindžius. 

Tai suteikia nuostabų, ryškų akių spindesį, taip pat daug geriau išryškina akių spalvą. Tai geriausiai veikia su išsklaidyta šviesa šiek tiek apsiniaukusią dieną arba kartu su programine dėže ir žibintuvėliu.

Darbas su „Flash“

Vestuvių fotografavimo metu ne visada būsite patogioje situacijoje, kai turėsite šviesos.

 Jei turima šviesa yra per silpna dėl apsiniaukusios dienos arba jei saulės spinduliai yra per stiprūs, kontrastai gali būti per sunkūs ir turėsite kompensuoti blykste.

Žemiau esančiame paveikslėlyje mes fotkinom netoliese, kai pora spontaniškai norėjo trumpam atsisėsti priešais šią seną trobelę.

 Saulė šviesiai atšvito pro medžius, sukurdama daug kontrasto ir šviesių dėmių.

Man labai patinka mišri šviesa šiame kadre, nes ji jaučiasi beveik siurrealistiškai dėl šviesos ir visos aplinkos.

 

Tačiau kalbant apie apšvietimą, manau, kad labai svarbu būti kūrybingam ir mąstyti kitaip. 

Prieš eidami į pirmą vestuvių fotografavimą, turėtumėte daug laiko praktikuoti, kad įvaldytumėte šviesą ir turėtumėte visas žinias apie tai, ką veikia jūsų įranga, ir apie tai, ką galite pasiekti naudodamiesi tam tikromis technikomis. 

Žiūrėkite „YouTube“ apšvietimo pamokas arba skaitykite apie tai straipsnius ir bandykite remtis tuo, ką matėte ar skaitėte.

 Eksperimentuokite ir žaiskite su įvairiais šviesos šaltiniais. Tai smagu ir jūs išmoksite tikrai greitai.

Vestuvių planų keitimas

Vestuvėms visada reikia planuoti. Prieš vestuves turėsite bent kartą susitikti su nuotakų pora, kad galėtumėte susipažinti ir pasikalbėti apie lūkesčius ir norus, įskaitant tai, kuriuos iš šių lūkesčių galite išpildyti, o kurių ne.

Šiuose susitikimuose visada būkite sąžiningi. Jei manote, kad negalite neatsilikti nuo jų norų, praneškite jiems ir pabandykite rasti kompromisą. Niekas nėra blogiau už didelius lūkesčius, kurių neįmanoma išpildyti. 

Galų gale visi bus nusiminę. Taigi būk sąžiningas sau ir pagalvok, ką nori ir gali padaryti.

Šie susitikimai jums yra svarbūs dėl kitos priežasties: gausite dienos tvarkaraštį ir turėsite galimybę sužinoti, kaip atrodo bažnyčia, kokia bus jos vieta ir visi svarbūs laikai, per kuriuos vyksta svarbūs įvykiai atsiras.

Aš tiesiogine prasme niekada nefotografavau vestuvių, kurios tiksliai laikėsi plano. 

Tam buvo kelios priežastys. Dažniausiai šeima ir svečiai galėjo suplanuoti staigmeną, apie kurią pora nežinojo. Kitu metu tai atsitinka todėl, kad ceremonija ar vestuvių priėmimo vakarienė gali užtrukti ilgiau nei tikėtasi. 

Tačiau tai neturėtų jūsų neraminti. Visada būkite pasiruošę netikėtumams.

Vestuvių fotografavimas

Jei turite tvarkaraštį, atėjo laikas galvoti apie tai, ką norite fotografuoti su pora.

 Čia taip pat būtina turėti apytikslį pačios vestuvių fototvarkaraštį. Tvarkaraštis turėtų priklausyti nuo to, kiek laiko turite su pora fotografavimui. Geriausiu atveju rekomenduoju, kad tarp ceremonijos ir priėmimo vėlų popietę būtų bent viena valanda. Tokiu būdu įtampa iš ceremonijos nebebus, nes „oficialioji“ vestuvių dalis baigsis ir pora, tikiuosi, galės atsipalaiduoti prieš jūsų kamerą.

Pagal šį tvarkaraštį taip pat labai naudinga iš anksto atlikti vestuvių nuotraukų paiešką. Tai galite padaryti prieš vestuvių dieną ar net pačią vestuvių dieną, tai yra, jei maždaug žinote, ko tikėtis. Būtina turėti planą, ką daryti ir kokias perspektyvas norėsite fotografuoti, kad garantuotumėte, jog laiką galite panaudoti efektyviausiai.

Vestuvių fotografijos pozos poroms

Ar viską atidžiai suplanavote? Gerai! Pakalbėkime apie vestuvių fotografavimo pozas.

Ieškodami šios temos internete, rasite tūkstančius pozų rekomendacijų. Visi jie yra daugmaž vienodi.

 Taigi, užuot pasakojęs tuos pačius dalykus, kuriuos vis tiek galite rasti „Google“, norėčiau šiek tiek daugiau dėmesio skirti natūralioms vestuvių nuotraukų pozoms.

Užuot privertę nuotakų porą kelti pozas, kurių galbūt niekada nedarys realiame gyvenime, leisk jiems būti savimi. Leisk jiems kalbėtis, tegul apkabina, tegul bučiuojasi, tegul šoka … bet kas, tavo manymu, tinka nuotaikai. Tokiu būdu galėsite padaryti unikalius paveikslėlius, vaizduojančius žmones tokius, kokie jie yra, o ne tai, ką anksčiau tūkstantį kartų matėte „Instagram“, tik skirtingais veidais.

Tai yra žmonių fotografijos esmė: parodyti ką nors tokį, koks jis yra iš tikrųjų. Tai taip pat leidžia porai pasijusti suprastai jums ir kad jūs vertinate tai, kas jie yra. Kaip matote, fotografija taip pat labai susijusi su psichologija.

Žinoma, laikas nuo laiko turėtumėte pataisyti jų padėtį, pavyzdžiui, nurodydami estetiškiau uždėti ranką ar koją. Vis dėlto leiskite jiems būti ir pabandykite rasti pozas, kurios jiems tikrai tinka arba skatina juos būti tokiems, kokie yra.

Be to, galite pabandyti surasti šaunių perspektyvų ir pasinaudoti aplink esančiais daiktais, pavyzdžiui, atspindžiais, priekiniais planais ar nuotakos puokšte.

 

Vestuvių reportažas

. Turite būti labai dėmesingas ir spontaniškas, kad užfiksuotumėte ypatingas akimirkas, kurios dažnai nutinka, kai niekas nežiūri. Tai yra užfiksuoti nuotaiką ir parodyti visus laimingus dienos veidus.

Taip pat svarbu fotografuoti mažas detales. Tačiau norint pamatyti šiuos dalykus reikia šiek tiek praktikos ir reikia šiek tiek patirties. 

Atvirai fotografuojant vestuves padeda stengtis būti nematomam, kad žmonės nesijaustų taip, lyg būtų stebimi – bent jau tol, kol neturite norimo paveikslėlio. 

Stenkitės paslėpti ir pasislėpti už daiktų ar kitų žmonių. Taip pat galite naudoti kitus žmones pirmame plane, kad pridėtumėte šiek tiek gilesnių vaizdų.

Nors tai gali pasirodyti kiek keistai, tai tikrai padeda kitiems vestuvėse jaustis patogiai. 

Vestuvių fotografavimo patarimai pradedantiesiems

Dabar jums gali būti įdomu, kaip turėtumėte pradėti savo vestuvių fotografijos verslą. 

Na, pradžia nėra tokia lengva, jei atvirai. Jūs neturite patirties, žinių ir, svarbiausia, dar neturite vestuvių fotografavimo portfelio.

Jei jūs mokysitės kaip fotografas, visa tai per metus bėgs savaime, nes jūs sužinosite viską nuo nulio. Tačiau jei nuspręsite tai padaryti kaip savo papildomą verslą, gali būti šiek tiek sunkiau.

Surasti mentorių yra paprasčiausias būdas pradėti vestuvių fotografavimo meno. Ieškokite gerų fotografų, kuriais žavitės, ir sužinokite, ar jiems reikia padėjėjo, ar galite prisijungti prie jų kaip antrasis fotografas dirbdamas vieną iš jų darbų. 

Tokiu būdu sudaryti portfelį yra daug lengviau, ir jūs pasinaudosite savo mentoriaus patirtimi. 

Taip pat neturėsite tiek daug spaudimo kurti geriausius vaizdus ir galėsite lėtai mokytis, naudodamiesi praktiniu procesu.

Kaip savaime suprantama, turėsite į tai žiūrėti rimtai ir turėsite padėti fotografui, kai tik prireiks pagalbos. 

Vestuvių fotografavimo kainos apskaičiavimas

Kai jaučiatės pakankamai pasitikintys kaip vestuvių fotografas, galite pradėti galvoti pinigus. 

Jūsų kainos taip pat priklausys nuo to, kur gyvenate ir kur dirbate. 

 

Tarkime, kad turite 1500 € mėnesinių išlaidų, įskaitant viską, kam išleidžiate pinigus per mėnesį. Tai sudaro 18 000 eurų vertės išlaidas per 12 mėnesių.

Dabar pagalvokite, ką norite uždirbti per metus neatskaičius mokesčių. Tarkime, kad norite uždirbti 45 000 eurų per metus.

Pridėkite 18 000 prie 45 000 eurų ir gausite 63 000 eurų. Dabar jūs žinote, ką turite uždirbti, kad metų pabaigoje parsineštumėte savo 45 tūkst.

Ir tai mus atveda prie paskutinės lygties dalies: kiek vestuvių norite fotografuoti per metus? Galbūt nenorite dirbti vestuvių fotografu visą darbo dieną. Galbūt norite fotografuoti ir portretą ar net reklaminę fotografiją.

Kad šiame pavyzdyje būtų lengviau, tarkime, kad norite fotografuoti 25 vestuves per metus.

Dabar jūs turite padalinti 63 000 eurų iš vestuvių, kurias padengsite, skaičiaus.

63 000 ÷ 25 = 2520 €

Ir eik. Tai turėtų būti jūsų bazinė kaina jūsų vestuvių fotografavimo paketams.

Tai skamba daug, tiesa? Tačiau, jei tikrai pagalvosite, kiek turite investuoti į vieną vestuvių fotografavimo dieną, tai nebeatrodys tiek daug. Pagalvokite apie visas po apdorojimo valandas, kurias turėsite atlikti po vestuvių, visą įrangą, kurios jums reikės ir kurią gali tekti įsigyti, draudimą ir pan.

Net jei fotografuojate vestuves kaip antrą verslą, vis tiek turėsite atlikti tikslius skaičiavimus. Niekada neturėtumėte pamiršti, kad esate atsakingi už likusią veiklą. Galbūt jūs esate tokioje patogioje padėtyje, kad jums nereikia pragyventi iš fotografijos.

 Tačiau visada turėtumėte nepamiršti, kad yra ir kitų, kurie bando iš to pragyventi, todėl už tą patį darbą negalite pasiimti 1000 eurų mažiau nei etatinis fotografas.

 Tai tiesiog sugadina rinką. Jei planuojate tai padaryti kaip šalutinį verslą, tai puiki žinia jums, nes galite uždirbti daug daugiau, galbūt daugiau, nei iš pradžių manėte.

Vestuvių fotografijos apdorojimo būdai

Po sėkmingos vestuvių dienos jūs grįšite namo su daugybe nuotraukų ir daug, aš turiu omenyje daug. Kažkur netoli 3000–4000 nuotraukų yra mano vidutinis skaičius. Kartais tai gali būti dar daugiau, atsižvelgiant į tai, kiek laiko buvau užsakyta.

Žinoma, visų šių vaizdų neapdorosite. Pasirinkite tik geriausius ir stenkitės išvengti nereikalingų nuotraukų. Kai baigsite savo pasirinkimą, turėtumėte išleisti maždaug 400–600 nuotraukų, kurias galiausiai galėsite apdoroti.

Lengviausias būdas tvarkyti didesnį RAW failų skaičių yra naudoti „Adobe Lightroom“. Vienu metu galite apdoroti daug vaizdų ir tikrai lengva suteikti vienodą vaizdų išvaizdą.

 Kalbėdami apie tai, turėtumėte pabandyti sukurti savo vėlesnio apdorojimo stilių, kad nuotraukos būtų išskirtinės.

Savo vestuvių fotografavimo stiliaus kūrimas

Kurti savo stilių „Lightroom“ yra lengviau, nei galėtumėte pagalvoti. Pradžioje galite pradėti naudoti vestuvių išankstinius nustatymus, kuriuos paprastai galite rasti „ Etsy“ ir kitose svetainėse. 

Pastelinės spalvos šiuo metu yra populiariausios vestuvių nuotraukos, todėl pažodžiui rasite tūkstančius pamokymų ir išankstinių nustatymų, skirtų tokiam vėlesniam apdorojimui. Kaip jau sakiau, galite iš anksto nustatyti šiuos išankstinius nustatymus ir koreguoti juos tol, kol jums patiks arba pagal kuriuos jie tinka jūsų stiliui.

Po apdorojimo nėra auksinės taisyklės, todėl būkite kūrybingi ir drąsiai darykite tai, kas jūsų nuomone atrodo geriausia.

Žinutė mano kolegoms fotografams

Taigi, tikiuosi, kad galėjau duoti jums keletą naudingų patarimų, kad galėtumėte patekti į savo vestuvių fotografijos verslą. 

Tiesiog prisiminkite pagrindinius šiam darbui reikalingus požymius: kantrybė, lankstumas, empatija, atviras protas, kūrybiškumas ir stiprūs bicepsai (po velnių, tos kameros po kurio laiko gali apsunkti).

Linkiu jums sėkmės ir ačiū, kad skaitėte!

https://www.instagram.com/p/CIRHsuuIf4-/

Pranešimas visoms nuotakoms

Paskutiniai šio straipsnio žodžiai skirti būsimoms šio pasaulio nuotakoms.

Noriu jums patarti, kaip pasirinkti tinkamą fotografą savo vestuvėms. Nesijaudinkite, aš trumpai pasakysiu.

Kaip jau minėjau anksčiau, fotografas turėtų būti ne tik vaikinas ar mergina, kurie fotografuoja jūsų ypatingą dieną. Jis taip pat turėtų būti patarėjas ir turėtų atrodyti, kad jie yra senas geras jūsų draugas.

 Jie visą dieną bus šalia jūsų ir bandys padaryti nuotraukas, kuriose būtų parodyta, kaip jūs iš tikrųjų esate! Taigi įsitikinkite, kad jūsų fotografas yra užjaučiantis ir gerai tinka jūsų draugams ir šeimos nariams. Mano nuomone, tai yra vienas svarbiausių dalykų renkantis fotografą savo vestuvėms. Žinoma, svarbu ir vaizdo kokybė, bet aš manau, kad jūs suprantate mano nuomonę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *